Glabsim.lv Ford piknikā un Lattelecom Rīgas maratonā

Nedēļas nogale pavadīta godam! Sestdien, 16. maijā, ar prieku piedalījāmies mūsu draugu FORD LATVIA rīkotajā pasākumā „Ford pikniks”, kas norisinājās sporta kompleksā “333”. Laika apstākļu lutināti, viesiem piedāvājām iespēju atsvaidzināt savas zināšanas pirmajā palīdzībā, kā arī pastāstījām un parādījām, kā rīkoties gadījumos, ja palīdzība jāsniedz kādam ceļu satiksmes negadījumā cietušam cilvēkam. Prieks, ka cilvēki aktīvi izmantoja šo iespēju, un tagad esam droši, ka vairāki desmiti FORD vadītāju nepieciešamības gadījumā spēs sniegt palīdzīgu roku līdzcilvēkiem.

Savukārt svētdien, 17.maijā devāmies uz Lattelecom Rīgas maratonu. Atšķirībā no sestdienas, svētdien laikapstākļi bija lietaini. Lai arī vizuāli laiks bija nepievilcīgs, tas tomēr netraucēja kopā pulcēties vairāk nekā 25 tūkstošiem cilvēku un vienoties kopīgā skrējienā pa Rīgas ielām, starp kuriem arī bijām mēs, taču ne jau kā skrējēji- mēs astoņu civēku sastāvā kopumā divos posteņos nodrošinājām pirmās palīdzības sniegšanu maratona dalībniekiem un apmeklētājiem. Atškirībā no iepriekšējiem gadiem, šogad traumu un nelaimes gadījumu skaits, pateicoties laika apstākļiem, bija ievērojami mazāks nekā iepriekšējā gadā. Maratona laikā tā dalībniekiem bija dažāda veida traumas- nobrāzumi, sasitumi, sastiepumi, kā arī cita veida veselības problēmas, kuras radušās fiziskas pārslodzes rezultātā. Palīdzējām ikvienam, kurš vērsās pie mums, ja cietušā veselības stāvoklis prasīja nogādāšanu ārstniecības iestādē, tad nodevām to gādīgā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta rokās.

Latvijas Dzīvības Glābšanas Asociācijas kolektīvs ir par aktīvu un veselīgu dzīves veidu, taču jasporto ar prātu un jābūt atbildīgam pret savu veselību.

Foto mirkļi no abiem pasākumiem mūsu Facebook lapā.